Produkty

Výrobcovia / značky

Autoalarm Mistral GSM 077 CAN BUS

GSM alarm s elegantným ovládačom určený pre vozidlá so zbernicou CAN BUS. Základ tohto alarmu tvorí kvalitný alarm značky Mistral s množstvom komfortných funkcii.

Viac detailov


173,90 € s DPH


Mistral GSM 077 CAN BUS je autoalarm so vstavaným GSM modulom, pomocou ktorého môžete byť o stave auta informovaný na váš mobilný telefón všade, kde je pokrytie GSM signálom. Samotný autoalarm má kvalitné prevedenie s množstvom funkcií vyvinutých pre čo najširšie potreby zákazníkov ale aj montážnych technikov.

Oproti základnému modelu Mistral GSM 077 je tento model vybavený modulom CAN BUS, ktorý slúži na komunikáciu alarmu s digitálnou zbernicou vozidla. V súčasnosti je už väčšina nových automobilov vybavená CAN BUS zbernicou. Tento spôsob digitálnej komunikácie medzi autoalarmom a vozidlom značne zjednodušuje montáž autoalarmu. Nie je potrebné privádzať vodiče ku všetkým snímaným miestam v aute - alarm si údaje napr. o zatvorení dverí, kapoty, zapnutého zapaľovania prečíta z CAN BUS zbernice. Naviac v prípade prepojenia alarmu s modulom na CAN BUS zbernicu, je možné v závislosti na značke vozidla využívať na aktiváciu, deaktiváciu alarmu prípadne otvorenie kufra aj pôvodný (OEM) ovládač k vozidlu.

Vhodnosť prepojenia alarmu v prevedení CAN BUS a konkrétneho vozidla si môžete overiť v Zozname podporovaných vozidiel v sekcii na stiahnutie v dolnej časti tejto stránky.

Alarm je vybavený slotom pre SIM kartu na bočnej strane riadiacej jednotky. Slot je prístupný z vonkajšej strany, takže pre vloženie SIM karty nie je potrebné nič rozoberať. SIM karta nie je súčasťou balenia autoalarmu, túto si zakúpite u vášho mobilného operátora, spolu s hlasovým paušálom, prípadne predplateným kreditom pre hlasové hovory.

GSM komunikácia s alarmom prebieha ako štandardný hlasový hovor. Alarm je vybavený hlasovým menu až v štyroch jazykoch - SK, CZ, HU, EN. Pri každom prípadnom poplachu bude alarm volať na vami dve zvolené telefónne čísla. Pomocou hlasového oznamu budete okamžite informovaný o narušení a stave auta. Ak by sa auto nachádzalo na mieste so slabým alebo žiadnym signálom a alarm by nemohol vykonať poplachové volanie, tak okamžite, ako bude signál GSM znovu dostupný, bude vyvolané nové volanie. Ak by sa naopak alarmu nepodarilo na prvý raz dovolať majiteľovi auta, bude sa pokúšať dovolať nastavený počet krát (2,4,8,12x), kým nebude hovor prijatý. Ak by sa nepodarilo spojiť s prvým nastaveným číslom, alarm pokračuje volaniami na druhé zvolené telefónne číslo.

Zavolaním na alarm do auta môžete kedykoľvek zistiť jeho stav, ovládať zapnutie/vypnutie alarmu a vyvolať kontrolné volanie alarmu, na zistenie dostatočného kreditu na SIM karte a prítomnosti signálu GSM.

Mobilná komunikácia s alarmom je samozrejme chránená voliteľným vstupným heslom. Pri ovládaní alarmu cez GSM je možné použiť aj režim zadávania celého reťazca znakov, ktoré sa pošlú do hovorového spojenia automaticky a nie je nutné vyčkávať na ukončenie hlasového oznamu. To umožňuje jediným stlačením zapnúť alebo vypnúť alarm, prípadne naprogramovať telefónne čísla alebo vstupný kód.

K autoalarmu Mistral GSM 077 sú dodávané dva jednocestné diaľkové ovládače s plávajúcim kódom. Pomocou ovládača môžete alarm ovládať a využívať ako klasický jednocestný alarm, ale pri poplachu budete informovaný volaním na mobilný telefón.

Alarm je vybavený navyše konektorom UART, pre pripojenie CAN BUS modulu. Konektor je možné využiť aj na naprogramovanie funkcií alarmu pomocou PC.

Prúdový odber alarmu je 42 mA, pri volaní 150 mA špičkovo.
Ďalšie technické údaje:Diaľkové ovládače
počet 1-cestných DO: 2
podpora originálnych DO: áno
počet tlačídiel na 1-cestných DO: 3
maximálny počet naprogramovaných DO: 4
maximálny dosah DO (metrov): 60
Snímače
otrasový snímač: 1-zónový, 3-vodičový
ultrazvukový snímač: voliteľné
polohový snímač: voliteľné
automatické odpojenie chybného snímača: áno
vypnutie snímačov - manuálne vo vozidle: áno
Vstupy/výstupy
samostatný vstup pre prídavný snímač: 1-zónový, 3-vodičový
vstup pre ochranu dvere, kapota, kufor: áno
blokovací výstup: áno
výstup na smerovky/svetlá: áno
výstup na smerovky cez výstražný trojuholník: áno
univerzálny výstup (AUX): 1 - s nastaviteľnou dĺžkou impulzu
zaťažiteľnosť výstupu (AUX): 1 A
výstup na diaľkové otváranie kufra / typ: releový
výstup pre doťahovanie originálnych elektrických okien, predĺžením impulzu na CZ: áno
Výstup na centrálne zamykanie
typ výstupu: releový
dvojitý odomykací impulz: áno
dvojitý uzamykací impulz: áno
zamykanie / odomykanie od zapaľovania: áno
Bezpečnostné funkcie
kontrola otvorených dverí: áno
pamäť poplachu: áno
obmedzenie počtu poplachov: áno
tiché alebo hlasité zapínanie / vypínanie alarmu: áno
rearming - automatické znovuzapnutie alarmu: áno
passive arming - aktivácia poslednými dverami: áno
funkcia Panic: áno
oneskorenie aktivácie alarmu: áno
núdzové odstavenie bezpečnostným kódom: áno
servisný režim: áno
CAN BUS
1 vodičové pripojenie: áno
2 vodičové pripojenie: áno
Čítanie zo zbernice: áno
Zapisovanie na zbernicu: áno
Programovanie zariadenia: programovacím tlačidlom alebo z PC cez programovací kábel
Technické parametre
siréna: nezálohovaná
prepojenie s digitálnou zbernicou vozidla: áno
vyhotovenie: modulárne
tepelná odolnosť: -40°C — +80°C
napájacie napätie: 10 -16 V
kódovanie komunikácie: plávajúce

Košík  

(prázdny)
Reklama