Produkty

Výrobcovia / značky

Parkovací modul PM FBSN-8S

Parkovací asistent so 4 prednými a 4 zadnými senzormi, s akustickou signalizáciou prekážky. Modul umožňuje montáž do kovových nárazníkov, nastavenie dosahu senzorov, potlačenie indikácie ťažného zar., funkciu MUTE, deaktiváciu predných senzorov.

Viac detailov


288,00 € s DPH

Dostupnosť: Skladom


Parkovací modul PM FBSN-8S je kvalitným európskym produktom. Tento model je vybavený celkovo ôsmymi senzormi, určenými pre pevnú montáž do nárazníkov vozidla. 4 senzory sú určené pre montáž do predného nárazníka a 4 do zadného nárazníka.

Ultrazvukové senzory modulu snímajú priestor pred a za autom. Zachytenú prekážku signalizuje reproduktor, ktorý má nastaviteľnú hlasitosť v dvoch úrovniach. Na púzdre reproduktora je osadená červená LED dióda, ktorá taktiež signalizuje vzdialenosť prekážky blikaním. Čím bližšie je prekážka, tým rýchlejšie je pípanie reproduktora a blikanie LED diódy.

Po zapnutí zapaľovania sú aktivované predné senzory, ktoré sú ihneď schopné detegovať a signalizovať prekážku.  Predné senzory je možné dočasne deaktivovať pomocou pripojenia rýchlostného signálu auta, externým tlačidlom, alebo je možné nastaviť čas, ako dlho má byť aktívne snímanie predných senzorov. Navyše je možné modul naprogramovať tak, aby predné snímače signalizovali prekážku iba pri približovaní, alebo pri približovaní aj vzďaľovaní sa od prekážky.

Balenie modulu obsahuje viacero druhov podložiek a držiakov pre senzory. Vhodný druh podložky je možné vybrať podľa potrebného sklonu senzorov. Senzory je možné montovať aj do kovového nárazníka a je možné nalakovať ich vo farbe karosérie.

Parkovací modul PM FBSN-8S umožňuje samostatné nastaveniemaximálneho dosahu predných / zadných rohových a predných / zadných stredových senzorov. Taktiež je možné nastaviť STOP zónu pre tieto snímače.

Modul je ďalej vybavený funkciou "Hook correction" - ktorá umožňuje nastavenie snímačov tak, aby nebrali do úvahy ťažné zariadenie, prípadne rezervné koleso na 5. dverách. Pri cúvaní s prívesným vozíkom je možné senzory deaktivovať - pomocou zapojenia kontaktu v zásuvke ťažného zariadenia, alebo zapojením externého vypínača. Modul má navyše aj voliteľné oneskorenie aktivácie senzorov pre použitie v autách s automatickou prevodovkou.

Parkovací modul umožňuje navyše aj pripojenie výstupu "radio MUTE" - tento stlmí hlasitosť rádia po zaradení spiatočky (ak rádio podporuje funkciu MUTE).

Sada neobsahuje vŕtaciu frézu - podľa vybraného vhodného držiaka senzora je určený priemer diery - 18/22/24mm.
Senzory
Počet zadných senzorov: 4
Počet predných senzorov: 4
Deformácia snímacieho uhla (ťažné, rezerva na 5. dverách): áno
Frekvencia senzorov: 40 kHz
Prelakovateľnosť: áno
Distančné podložky: áno
Displej a signalizácia
Zvuková: áno
Regulácia hlasitosti zvukovej signalizácie: áno
Maximálna zaznamenaná vzdialenosť prekážky: 1.8 m
Signalizácia nulovej vzdialenosti od prekážky pri: 0,25 - 0,5 m predné / 0,35 - 0,7 m zadné (užívateľom nastaviteľné)
Ostatné parametre
Napájanie riadiacej jednotky: 9 - 30 V
Odber: < 0.35 A
Radio MUTE výstup: áno
Pracovná teplota: -25°C ― +70°C
Aktivácia spiatočkou: áno
Aktivácia podľa rýchlosti: áno
Oneskorená aktivácia senzorov: áno
Dočasná deaktivácia (spínačom alebo zapojením zásuvky ťažného zariadenia): áno

Košík  

(prázdny)
Reklama