Produkty

Výrobcovia / značky

Solárna nabíjačka 30W TPS-218M

Kufríková solárna nabíjačka s dvojitým solárnym panelom s výkonom až 30W! Umožňuje nabíjanie 12V aj 24V autobatérií a je vybavená navyše kvalitným elektronickým regulátorom napätia.

Viac detailov

Znížená cena!
195,00 € s DPH

250,00 € s DPH


Kufríková solárna nabíjačka predstavuje pohodlný prenosný zdroj elektrickej energie. Pomocou dvoch solárnych panelov mení slnečnú energiu na elektrickú.Je určená na dobíjanie akumulátorových batérií motocyklov, vozidiel, karavanov alebo lodí. Je ideálna tam, kde nie je prístup ku klasickému zdroju elektrickej energie.

Je vybavená elektronickým regulátorom napätia, ktorý dodáva stále napätie cca 12V pre optimálne nabíjanie autobatérií, alebo napájanie malých spotrebičov do 30W(v prípade spotrebiča na striedavé napätie je nutné použiť menič napätia).

Regulátor poskytuje dva stupne ochrany:

  • Ochrana pred vybitím - reaguje, ak výstupné napätie klesne pod úroveň 11V - úplne vybitá batéria, alebo vysoký odber pripojeného zariadenia, ktorý nabíjačka nestíha dodávať.
  • Ochrana pred prebitím - reaguje vtedy, ak by došlo k prebíjaniu batérie - ak je už batéria úplne nabitá, alebo je na ňu napojený aj iný zdroj (alternátor vozidla a pod.)

Solárne panely dodávajú pri plnom slnečnom svite 30W elektrickej energie. Zariadenie je možné použiť s výstupom na 12 V (aj s použitím regulátora) , alebo pomocou prepínača umiestneného na ráme panela je možné prepnúť výstupné napätie na 24V (neregulovaných).

Kufríkovú nabíjačku je možné umiestniť do interiéru auta, napríklad na palubnú dosku,  ale aj mimo interiéru - na kapotu, alebo na zem vedľa auta. Na optimálne nastavenie sklonu solárnych panelov voči slnku slúžia vstavané výklopné podpery umiestnené v telese kufríka.

Solárna nabíjačka je vybavená pripojovacím káblom s konektorom do zdierky autozapaľovača. Okrem toho je v balení výstupný kábel so zásuvkou autozapaľovača pre pripojenie malých 12V spotrebičov.

Solárna nabíjačka nie je vhodná pre nabíjanie autobatérií s kapacitou nad 80 Ah, z dôvodu možného odberu veľkého prúdu aj napriek ich len čiastočnému vybitu.

Solárnu nabíjačku nie je vhodné používať za vlhkého počasia alebo dažďa , nie je vodotesná (vtedy samozrejme nedodáva dostatok energie, kvôli zamračenej oblohe). Taktiež nie je vhodné používať nabíjačku počas štartovania, alebo jazdy vozidla - jednak je neúčinná, pokiaľ je alternátor vozidla v chode, ale kolísanie napätia pri štarte môže zničiť solárny panel.

Technické parametre
Vstupné napätie: žiadne - nabíjačka je solárna
Dĺžka pripojovacieho kábla: 3m
Ukončenie pripojovacích koncových káblov: konektor do zdierky autozapaľovača
Regulátor napätia: elekronický, pre solárne panely
Výstup - zdierka autozapaľovača: áno
Rozmery (mm): 767 x 522 x 19 v rozloženom stave
Rozmery v zloženom stave (mm): 522 x 393 x 38
Rozmery solárneho článku (mm): 441 x 296 / 1 článok
Hmotnosť (kg): 5,1
Parametre nabíjania
Výstup 12V: 2,5A
Výkon (W): 30

Košík  

(prázdny)
Reklama